Üyelik Girişi
fenciyim
Site Haritası

Fen Nedir?Niçin Öğreniyoruz?

                                            FEN NEDİR?

               

Fen Bilimleri gözlenen Doğayı ve doğa olaylarını sistemli bir şekilde inceleme, henüz gözlenmemiş olayları kestirme gayretleridir. Doğadaki her olay Fenin bir konusunu oluşturduğu için, fen Yaşamın önemli bir parçasıdır. De Cansız doğa ile ilgilenmekte olup Fen Bilimleri hem canlı hem, olgular, kavramlar ve genellemeler, ilkeler, Kuramlar ve doğa yasalarından oluşmaktadır.

  •  Fen'i niçin öğreniyoruz?

 

Fen Bilimleri öğreniminin temel Amaçları şöyle özetlenebilir "Öğrencileri; ilgilenen, keşfeden, sorgulayabilen, doğru kararlar verebilen, sorun çözebilen, yeni teknolojileri anlayabilen ve kullanabilen, yenilerini geliştirebilen bireyler haline getirmeyi hedeflemektedir. Bu temel hedeflerin yanında, bu Eğitimle, öğrencileri Gelecekte seçecekleri mesleklere yönlendirmek, onlara çevre bilinci kazandırmak da amaçlanmaktadır. "Yukarıda sıralananların dışında, bir Toplumun sağlıklı düşünebilen, kendine güvenen, Doğayı kavrayabilen bireylerden oluşabilmesi için herkesin birer fen okuryazarı olması gerekir.

Fen okuryazarlığı, Aydın, OLAYLARA saydam bakabilen bir kuşak yetiştirmek için alfabe öğrenme kadar önemli bir gereksinimdir. Bu gerçekleşmezse, Toplumun bireyleri, pozitif düşünme yeteneğinden yoksun olacaklar, her türlü sorunun çözümünde, bilimsel çözüm yerine bilim dışı arayışlara yönelebileceklerdir karşılaşılan.

 
Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret1783022
Saat
Takvim
Hava Durumu